Informujemy, że Klub Obrońców Planety zakończył zbiórkę płyt CD/DVD.

W trakcie trwania naszej akcji odzyskaliśmy ok. 1 300 000 szt. płyt, czyli niespełna 20 ton elektrośmieci. Uczniowie ponad 600 szkół z całej Polski, którzy aktywnie wspierali Klub, zostali uhonorowani nagrodami – płytami i encyklopediami z serii Było sobie życie.

Jeszcze raz gorąco dziękujemy za udział w Klubie Obrońców Planety.

Instrukcje
Klub obrońców planety - zasady zbiórki płyt CD/DVD

Organizator: Hippocampus sp. z o.o. sp. komandytowa
Partnerzy: Polskie Media S.A., Eurozet Sp. z o.o., Teleprogram sp. z o.o.

  1. Zbiórka starych i niepotrzebnych płyt CD/DVD jest skierowana do szkół w całej Polsce.
  2. Każda szkoła, która zechce wziąć udział w zbiórce, musi zarejestrować się na stronie organizatora www.klubobroncowplanety.pl i przejść proces weryfikacji danych. Po otrzymaniu e-maila zwrotnego i potwierdzeniu zgłoszenia w akcji do każdej szkoły zostaną nieodpłatnie wysłane kartony i plakaty niezbędne do przeprowadzenia zbiórki.
  3. Komunikacja szkoły z organizatorem zbiórki odbywa się za pomocą specjalnego panelu dostępnego po zalogowaniu się na stronie www.klubobroncowplanety.pl.
  4. Jeden zebrany karton niepotrzebnych płyt CD/DVD (około 2000 sztuk) upoważnia szkołę do wybrania jednej pozycji z oferty organizatora.
  5. Liczba nagród jest nieograniczona. Gdy zostanie zebranych więcej kartonów, automatycznie można wybrać więcej nagród.
  6. Adres odbioru paczek jest adresem, na który wysyłane są nagrody. 
  7. Kurier wręcza wybraną nagrodę w zamian za karton zużytych płyt. 
  8. Koszt przesyłki zarówno od, jak i do szkoły ponosi organizator zbiórki.
  9. Płyty które uda się zebrać w ramach Klubu obrońców planety nie będą służyły do odtwarzania, pozyskiwania nagrań czy też magazynowania danych.
  10. Wszystkie płyty pozyskane w ramach zbiórki zostaną przekazane do przetworzenia, podczas którego utracone zostaną wszelkie dane zapisane na płytach.